Żużel

6kolejka

Wczoraj odbyły się zaległe mecze w najlepszej ligi żużlowej na świecie – ENEI Ekstralidze. W klasyku naszej ligi, w meczu pomiędzy aktualnym mistrzem – Falubazem Zieloną Góra a wicemistrzem – Unią Leszno,  zwyciężył Falubaz 51:39. W kolejnym ciekawym spotkaniu, Polonia Bydgoszcz uległa przyjezdnemu zespołowi z Tarnowa, w niezywkle zaciętym meczu, 43:46. Dzięki temu sukcesowi, „Jaskółki” pozostają niepokonanym zespołem w Speedway Ekstralidze. Pełne wyniki w dalszej części newsa.

ekstraliga_6

Za nami kolejna, już 6 kolejka najlepszej ligi żużlowej na świecie – ENEI Ekstraligi. Zespoły z czoła tabeli nie zawiedli i w niedzielne popołudnie byliśmy świadkami pasjonujących zawodów na większości stadionów Ekstraligi. W najciekawszym meczu kolejki prowadzące w klasyfikacji Azoty Tauron Tarnów zdołali pokonać na własnym stadionie drugi zespół tabeli, Stal Gorzów, 46:44.

Dzisiaj uruchomiliśmy kolejny dział w naszym serwisie poświęcony statystykom w sportach motorowych. Z całą pewnością zainteresuje on pasjonatów motorsportu, którzy lubią śledzić i analizować przeróżne dane z tym związane. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym sektorem naszej witryny.

Odwiedź nowy dział naszego serwisu: Statystyki

Znajdziesz tam obszerne dane, takie jak: kalendarz, ostatnie rezultaty, tabele i klasyfikacje z najważniejszych klas wyścigowych: Formuła 1, NASCAR, MotoGP, czy WRC.

tarnow

5 kolejka ENEI Ekstraligi nie przyniosła sensacyjnych wyników. Zwyciężyli ci, którzy byli faworyzowani przez bukmacherów. W najciekawszym meczu kolejki, odbywającym się w Tarnowie, ulubieńcy publiczności – Azoty Tauron wysoko zwyciężyli nad Unią Leszno 56:34, pokazując tym samym, że są w stanie powalczyć o końcowe trofeum.

gp-czech

Duńczyk Nicki Pedersen w bardzo dobrym stylu zwyciężył w trzeciej eliminacji Grand Prix na żużlu, odbywającej się w czeskiej Pradze. Nasi zawodnicy spisali się bardzo różnie, Tomasz Gollob zajął wysokie trzecie,  jednak Jarosław Hampel, któremu nie udało się zakwalifikować do półfinału, ostatecznie był dopiero dziesiąty.

gp_europy

Australijczyk Chris Holder zwyciężył w Grand Prix Europy, odbywające się w Lesznie. Była to druga eliminacja indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Na drugim stopniu podium znalazł się Tomasz Gollob, a trzeci był Jarosław Hampel. W finale na torze doszło pomiędzy Polakami do ostrej walki i po zawodach nie obyło się bez utarczki słownej.

tarnow-czestochowa

Wczoraj odbyła się 3 kolejka najlepszej żużlowej ligi na świecie, czyli polskiej Speedway Ekstraligi. Azoty Tauron Tarnów ponownie pokazały, że są głównym kandydatem do końcowego triumfu, ogrywając Włókniarza Częstochowę 50:40. Nie zawiódł także zespół Stali Gorzów, który na własnym obiekcie pokonał beniaminka Enei Ekstraligi, PGE Marmę Rzeszów, 53:37. Więcej informacji w dalszej części newsa.

greg

9 kwietnia 2012 roku odbyła się pierwsza kolejka rundy zasadniczej ENEI Ekstraligi, czyli najwyższej w hierarchii klasie ligowych rozgrywek żużlowych w Polsce. Bez szerszych wstępów i niepotrzebnych komentarzy podam wyniki, które w kilku przypadkach mogą zaskakiwać i wiele osób uznało je za spore niespodzianki.

gp

Jarosław Hampel bardzo udanie rozpoczyna nowy sezon na żużlu. Dziś nad ranem Polak zdobył drugie miejsce w pierwszym w historii GP Nowej Zelandii. Rywalizację wygrał Amerykanin aktualny mistrz świata – Greg Hancock. W finałowym biegu trzecią lokatę zajął Nicki Pedersen (Dania), czwarty był Jason Crump (Australia).

gp

Już wkrótce rozpoczyna się nowy sezon Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Sportowcy swoje zmagania rozpoczną w na Antypodach w Nowej Zelandii już 31 marca 2012 roku. Finałowa, 12 runda odbędzie się w Polsce w Toruniu 6 października 2012 roku. Pełny terminarz GP dostępny w dalszej części artykułu.